Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
(Po-Pá, 9-18 hod.)
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nepropásněte novinky, akce a slevy!

Můžete se kdykoli odhlásit. Zasíláme jednou za 14 dní.

  1. Úvod
  2. Co je airsoft
Co je airsoft

Airsoft má své kořeny v Japonsku v 60. letech a vyvinul se z modelových a nestřílejících replik zbraní. Protože je v Japonsku téměř nemožné legálně vlastnit jakoukoliv střelnou zbraň, těší se sběratelství modelů zbraní velké oblibě. V polovině 70. let vznikají první jednodušší zbraně střílející plastové projektily, velmi podobné vzduchovkovým. Už na počátku 80. let ale většina zbraní střílí spíše plastové 6mm kuličky. Tento rozměr kuliček se rychle stal standardním rozměrem většiny výrobců a drží se dodnes. V 80. letech už začaly být airsoftové zbraně více a více věrnější svým skutečným předlohám poháněné obvykle stlačeným plynem. I to byl důvod proč se začal airsoft rozšiřovat do sousedních asijských zemí a do USA. Na počátku 90. let vznikla v Japonsku první elektrická airsoftová zbraň a airsoft se tak rychle šíří i mimo Asii. Po roce 2000 zaznamenal airsoft další rozmach díky nástupu levných zbraní z Číny. Airsoft se tak stal regulérním koníčkem, populárním ve všech koutech světa a dostupným pro všechny. V ČR má airsoft počátek v 90. letech, kdy airsoftové zbraně dovážely modelářské firmy. 

Airsoft je nicméně zábava vhodná pro všechny věkové kategorie, ať už chcete ze zbraní střílet, nebo je pouze sbírat. Jestli jste milovali střelbu ze vzduchovky, airsoft vám nabídne zážitek ještě silnější. Pokud chcete s airsoftem začít i Vy, stačí pro hru libovolná airsoftová zbraň, munice a nezbytné ochranné brýle – bez ochranných brýlí hrozí riziko vážného zranění! V ČR patří airsoftové zbraně do kategorie D střelných zbraní. Dle zákona o zbraních a střelivu č. 119/2002 Sb. §15 jsou veškeré námi nabízené zbraně, jejich díly a střelivo (vše kategorie D) prodejné v ČR pouze fyzickým osobám starším 18 let způsobilým k právním úkonům, nebo právnickým osobám.
Pro tuto kategorii tedy není nutný zbrojní průkaz, přesto se na ni vztahují veškeré zákony týkající se střelných zbraní. Použití zbraně kategorie D nezletilou osobou je možné za dozoru jiné osoby starší 18ti let, stejně jako například při střelbě z klasické vzduchovky.

PŘED NÁKUPEM SE PROSÍM VE VLASTNÍM ZÁJMU PODROBNĚ SEZNAMTE S DODACÍMI, OBCHODNÍMI PODMÍNKAMI A REKLAMAČNÍM ŘÁDEM.
Technické údaje zde uvedené vycházejí z podkladů výrobců a mají čistě orientační charakter. Výrobce či dovozce si vyhrazují právo na případné odchylky.

Dle zákona o zbraních a střelivu č. 119/2002 Sb. §15 jsou veškeré nabízené zbraně, jejich díly a střelivo (vše kategorie D) prodejné v ČR pouze fyzickým osobám starším 18 let způsobilým k právním úkonům, nebo právnickým osobám. Odesláním objednávky zároveň prohlašujete, že splňujete výše uvedené požadavky. V případě podání falešné informace o způsobilosti k držení zbraní a střeliva budeme soudní cestou vymáhat náhradu veškerých škod nám tímto způsobených.

Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz