Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
(Po-Pá, 9-18 hod.)
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nepropásněte novinky, akce a slevy!

Můžete se kdykoli odhlásit. Zasíláme jednou za 14 dní.

  1. Úvod
  2. Zbraně - AEG, Plynové, Manuální, a Ostatní
Zbraně - AEG, Plynové, Manuální, a Ostatní

Manuální airsoft zbraně
Manuální zbraně (tzv. Manuálky) ) fungují na stejném principu jako klasické vzduchovky, tedy na stlačený vzduch. Před každým výstřelem musíte zbraň natáhnout, obvykle buď natahovací pákou nebo závěrem. Natažením se dostane píst ve válci do zadní polohy, zmáčknutím spouště pak píst odjistí. Po odjištění je píst tlačen pružinou, stlačí vzduch ve válci a ten pak unikne úzkou tryskou z válce do komory zbraně, kde udá energii kuličce.
Manuální zbraně všeobecně patří spíše do kategorie levnějších zbraní. Vynikají spolehlivostí a nenáročnou údržbou. Velkou předností je dobrá funkce téměř za jakýchkoliv podmínek. Většinou jsou vyrobeny z plastu, dražší modely i z kovů, byť to není obvyklé. Odstřelovací pušky jsou dnes převážně celokovové s plastovým pažbením. Zatímco manuální pistole či dlouhé manuály/brokovnice jsou ideální pro začínající hráče, manuální odstřelovací pušky jsou vhodnější spíše pro zkušené hráče. Rozhodně nedoporučujeme odstřelovačku jako zbraň pro začátečníka a mladším hráčům. U každé manuální zbraně je nutné mít dostatečnou sílu pro natažení závěru.

Plynové airsoft zbraně a plyny
Plynové zbraně (tzv. Plynovky) jsou poháněny stlačenými plyny, obvykle na bázi propanu a jeho příměsích (Green Gas), nebo CO2. Plyn je obvykle uchováván v menších lahvích či bombičkách a poté přepouštěn do nádržky ve zbrani. Po zmáčknutí spouště je plyn ze zásobníku zbraně přepuštěn do komory zbraně, kde jeho tlak předá kuličce energii.
Plynové zbraně nabízí velmi široké cenové rozpětí, od skutečně levných pistolí za zhruba 500 Kč, až po exkluzivní modely dlouhých zbraní v ceně přes 10000 Kč. Hlavní předností je realistická funkce většiny plynových zbraní, charakteristický zvuk při střelbě, často i zpětný ráz a slušný výkon. Naopak jsou tyto zbraně mnohem náročnější na obsluhu, vyžadují pravidelnou údržbu a jsou náchylné na nízké teploty, nebo jejich výrazné kolísání. Celkově nabízí plynové zbraně mnohem větší požitek ze střelby, než jiné druhy airsoftových zbraní, ale také se mnohem rychleji opotřebují než ostatní druhy zbraní a případná nedostatečná údržba toto opotřebení ještě urychlí. K údržbě se smí používat jen silikonový olej, nikoliv oleje určené pro ostré zbraně či šicí stroje (WD40 apod.). Plynové pistole a malé samopaly se nejčastěji používají jako záložní zbraně k dlouhým elektrickým zbraním. Obvykle se jedná o velmi věrohodné repliky pistolí, kterým se obvykle při střelbě pohybuje i závěr (blow back plynovka). Dlouhé plynovky (samopaly, útočné a odstřelovací pušky) si naopak pořizují ti, jež touží po realističtějším požitku ze střelby a preferují realističnost před praktičností. Plynové pistole jsou vhodné pro každého hráče, naopak automatické plynovky a dlouhé plynovky doporučujeme pouze zkušenějším uživatelům, kteří vědí jak se o plynové zbraně správně starat. Dlouhé plynovky jsou absolutně nevhodné pro začátečníky a hráče bez zkušeností s plynovými zbraněmi.

Elektrické airsoft zbraně, baterie a nabíječky
Elektrické zbraně - AEG (tzv. Elektriky) fungují na stejném principu jako manuální zbraně, pouze natahování pístu obstarává elektromotorek napájený nabíjecí baterií. Tento mechanismus umožňuje i plně automatickou střelbu či střelbu omezenou dávkou.
Elektrické zbraně jsou v současnosti nejrozšířenějším druhem zbraní na trhu. Cena obvykle začíná okolo 3000 Kč a v závislosti na modelu a výkonu se zvyšuje. Elektrické zbraně zahrnují především repliky dlouhých útočných pušek a samopalů. Hlavní předností je vcelku malá údržba (v porovnání s plynovkami), dobrý výkon a možnost střelby dávkou. Nicméně jednou za rok by měla servis navštívit každá elektrická zbraň.
Hop-up je mechanismus, který se rozšířil s nástupem elektrických zbraní. Airsoftovým zbraním dodává přesnost a dostřel. V zásadě jde o přítlačný mechanismus, který kuličce udá zpětnou rotaci. U levnějších zbraní je neseřiditelný, u elektrických zbraní a některých plynovek ho lze seřizovat a přizpůsobit vaší munici. Cílem seřizování hop-up mechanismu je dosáhnout co největšího dostřelu. Umět dobře seřídit hop-up mechanismu je naprosto stěžejní schopností pro provozování airsoftu.


Ostatní airsoft zbraně
Revolvery – vyrábějí se buď v manuální, nebo plynové verzi. Obvykle se kuličky vkládají do imitací opakovatelně použitelných patron. V případě plynových revolverů je v pažbičce ukryta nádržka na plyn (Green Gas) nebo CO2 12g bombičku. U manuálních revolverů je v pažbičce schován pístový mechanismus zbraně. Ten je nutné před každým výstřelem natáhnout za pomocí kohoutku. Po zmáčknutí spouště dojde k výstřelu. U většiny revolverů je bubínek pohyblivý.
Granátomety – Samotný granátomet je pouze spouštěcí zařízení. Aby fungoval, je nutné do něj vložit patronu. 40 mm patrony do granátometu jsou obvykle použitelné ve většině druzích granátometů (není však pravidlem). Patrona je v podstatě nádržka, ve které je plyn i kuličky. Po zmáčknutí spouště granátometu se patrona odjistí a stlačený plyn všechny kuličky najednou vystřelí. Patrona zůstává v granátometu a je opakovatelně použitelná. Jako pohonný plyn se používá plyn standardu Green Gas nebo CO2.
Pancéřovky – Jedná se v podstatě o speciální variantu granátometu. Též fungují pouze na 40mm patrony do granátometů.

PŘED NÁKUPEM SE PROSÍM VE VLASTNÍM ZÁJMU PODROBNĚ SEZNAMTE S DODACÍMI, OBCHODNÍMI PODMÍNKAMI A REKLAMAČNÍM ŘÁDEM.
Technické údaje zde uvedené vycházejí z podkladů výrobců a mají čistě orientační charakter. Výrobce či dovozce si vyhrazují právo na případné odchylky.

Dle zákona o zbraních a střelivu č. 119/2002 Sb. §15 jsou veškeré nabízené zbraně, jejich díly a střelivo (vše kategorie D) prodejné v ČR pouze fyzickým osobám starším 18 let způsobilým k právním úkonům, nebo právnickým osobám. Odesláním objednávky zároveň prohlašujete, že splňujete výše uvedené požadavky. V případě podání falešné informace o způsobilosti k držení zbraní a střeliva budeme soudní cestou vymáhat náhradu veškerých škod nám tímto způsobených.

Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz