Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
(Po-Pá, 9-18 hod.)
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nepropásněte novinky, akce a slevy!

Můžete se kdykoli odhlásit. Zasíláme jednou za 14 dní.

  1. Úvod
  2. BB Kuličky
BB Kuličky

Kuličky pro airsoft jsou standardně vyráběny v ráži 6 mm. Jiné ráže se v praxi příliš nepoužívají (např. 8 mm). 6 mm kuličky se liší kvalitou zpracování, povrchové úpravy, tolerancí rozměru průměru a především váhou. Gramáž běžně dostupných 6 mm kuliček začíná 0,12 g a končí 0,50 g. Vhodná váha kuliček se odvíjí od výkonu zbraně, ve které mají být použity. Čím výkonnější zbraň, tím těžší střelivo je nutné použít. Nejčastěji se používá střelivo 0,20 – 0,30 g. Nicméně ve všeobecnosti lze říci, že u manuálních zbraní se používá 0,12g – 0,25g, u plynových 0,20g – 0,28g, u elektrických 0,20g – 0,30g a u odstřelovacích pušek 0,25g a výše. Samozřejmě vše záleží na konkrétní zbrani. Pro představu, výkon 100 m/s je vhodný pro munici 0,20 – 0,25 g.
Samozřejmě, že stejná váha munice o dvou různých výrobců může mít odlišné vlastnosti díky výše zmíněným vlivům (tolerance, povrch atd.), proto doporučujeme zkusit jinou značku munice, pokud nejste plně spokojeni se střeleckými parametry vaší zbraně a stávající munice, popř. změnit gramáž.


Vzhledem k současným trendům, lze pořídit i ekologicky rozložitelnou BIO munici. Ta se dle povětrnostních podmínek rozkládá během 1 – 5 let.
Pro použití nasvětlovacích kuliček je nutné mít na zbrani nasvětlovací tlumič, případně nasvětlovací hop-up komoru či speciální nasvětlovací zásobník.


Dle zákona o zbraních a střelivu č. 119/2002 Sb. §15 jsou veškeré námi nabízené zbraně, jejich díly a střelivo (vše kategorie D) prodejné v ČR pouze fyzickým osobám starším 18 let způsobilým k právním úkonům, nebo právnickým osobám.

PŘED NÁKUPEM SE PROSÍM VE VLASTNÍM ZÁJMU PODROBNĚ SEZNAMTE S DODACÍMI, OBCHODNÍMI PODMÍNKAMI A REKLAMAČNÍM ŘÁDEM.
Technické údaje zde uvedené vycházejí z podkladů výrobců a mají čistě orientační charakter. Výrobce či dovozce si vyhrazují právo na případné odchylky.

Dle zákona o zbraních a střelivu č. 119/2002 Sb. §15 jsou veškeré nabízené zbraně, jejich díly a střelivo (vše kategorie D) prodejné v ČR pouze fyzickým osobám starším 18 let způsobilým k právním úkonům, nebo právnickým osobám. Odesláním objednávky zároveň prohlašujete, že splňujete výše uvedené požadavky. V případě podání falešné informace o způsobilosti k držení zbraní a střeliva budeme soudní cestou vymáhat náhradu veškerých škod nám tímto způsobených.

Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz