Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
(Po-Pá, 9-18 hod.)
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nepropásněte novinky, akce a slevy!

Můžete se kdykoli odhlásit. Zasíláme jednou za 14 dní.

  1. Úvod
  2. Nabíječky a baterie
Nabíječky a baterie

Baterie pro pohon jsou obvykle čtyř typů – NiCd, Ni-Mh, Li-Ion, Li-Pol. Všechny lze nabíjet a jejich výdrž je určena kapacitou (mAh) a výkon voltáží (V). U základních zbraní se obvykle používá voltáž 8,4V (7,2V v případě Li-Xx baterií). Pro silnější zbraně je obvykle nutná vyšší voltáž 9,6V a výše. V současné době jsou články Ni-Cd a Ni-Mh spíše na ústupu, vytlačovány Li-Pol akumulátory, které jsou menší, rychleji se nabíjí a nabízí při menší velikosti srovnatelnou výdrž.


Pozor, aby baterie měla shodný typ konektoru se zbraní!!


Nabíječky obvykle nejsou součástí zbraně. U levnějších modelů je nutné hlídat dobu nabíjení, u kvalitnějších jsou nabíječky vybaveny hlídáním napětí a po nabití baterie se odpojí od sítě.
Pozor, aby zvolená nabíječka měla shodný typ konektoru s baterií!! Pokud tomu tak není, je nutné pořídit redukci.
U kvalitních značkových AEG zbraní není baterie ani nabíječka součástí balení, je nutné je dokoupit samostatně. 

Levnější baterie a nabíječky u zbraní povětšinou slouží spíše pro vyzkoušení zbraně a nejsou vhodné k dlouhodobému provozu (především nabíječky).


Elektrická zbraň je vhodná pro jakéhokoliv hráče, ať už začátečníka, nebo pokročilého. Pouze začátečníci si musí dávat pozor na střeleckou disciplínu, protože elektrické zbraně mohou mít velmi vysokou spotřebu munice.


Zvláštní kategorií elektrik jsou zbraně AEP (zmenšená verze AEG) kde je princip stejný, jen výkon je zhruba poloviční. Dále zbraně kategorie „ELE.“ a MICRO. Ty jsou jednodušší konstrukce, určené obvykle k jednorázovému použití. Nejsou dimenzovány na rozebírání či rozsáhlejší opravy a při jejich používání je nutné být opatrný, aby nedošlo k poškození zbraně (především u pistolí s pohyblivým závěrem).

PŘED NÁKUPEM SE PROSÍM VE VLASTNÍM ZÁJMU PODROBNĚ SEZNAMTE S DODACÍMI, OBCHODNÍMI PODMÍNKAMI A REKLAMAČNÍM ŘÁDEM.
Technické údaje zde uvedené vycházejí z podkladů výrobců a mají čistě orientační charakter. Výrobce či dovozce si vyhrazují právo na případné odchylky.

Dle zákona o zbraních a střelivu č. 119/2002 Sb. §15 jsou veškeré nabízené zbraně, jejich díly a střelivo (vše kategorie D) prodejné v ČR pouze fyzickým osobám starším 18 let způsobilým k právním úkonům, nebo právnickým osobám. Odesláním objednávky zároveň prohlašujete, že splňujete výše uvedené požadavky. V případě podání falešné informace o způsobilosti k držení zbraní a střeliva budeme soudní cestou vymáhat náhradu veškerých škod nám tímto způsobených.

Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz